Vakok és gyengénlátók   RSS

Országos rendezvények

Nyitott Levéltárak Programsorozat nyitórendezvény 2014.06.11.

Idén harmadik alkalommal indult útjára a Magyar Levéltárosok Egyesülete által kezdeményezett Nyitott Levéltárak 2014 programsorozat, amelynek célja a levéltárak megismertetése és népszerűsítése a nagyközönséggel. A nyitó rendezvényre 2014. június 11-én, 14 órakor Budapest Főváros Levéltárában került sor. A programsorozatot Halász János, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős államtitkára nyitotta meg. A hozzá kapcsolódó rendezvényt, Budapest Főváros Levéltárának a Magyar Holokauszt Emlékév – 2014 keretében rendezett, „Széttépett esztendők” (1938–1944) – A Holokauszt budapesti megéléstörténete című kiállítását Csomós Miklós főpolgármester-helyettes méltatta...

„Széttépett esztendők” (1938–1944) – A Holokauszt budapesti megéléstörténete” című kiállítás

A programsorozat nyitó rendezvénye Budapest Főváros Levéltárának a Magyar Holokauszt Emlékév – 2014 keretében rendezett, „Széttépett esztendők” (1938–1944) – A Holokauszt budapesti megéléstörténete című kiállítása megnyitója volt.

2014. június 11. 14 óra

Budapest Főváros Levéltára 1139 Teve utca 3-5

„Hátország a Nagy Háborúban” Levéltári vándorkiállítás

MLE – Magyar Nemzeti Levéltár
● 2014. június 30.
7100 Szekszárd, Babits Mihály Kulturális Központ

I. világháború társadalmi hatásait bemutató kiállítás a levéltárak által őrzött dokumentumok
közül olyan levéltári forrásokból válogat, melyekkel érzékelhetők azok a mélyreható
változások, amiket a „nagy háború” (a kortársak nevezték így az első világháborút)
hozott magával az emberek életében, a gazdasági és szociális viszonyok területén, a nők
helyzetében, a lakosság közhangulatában, az emberek mentalitásában és gondolkodásában.

Az Év Levéltára Díj átadása

Tisztelettel és szeretettel meghívjuk Önt A Magyar Levéltárosok Egyesülete által alapított AZ ÉV LEVÉLTÁRA díj ünnepélyes átadó rendezvényére

Időpont: 2014. december 3. (szerda) 11:00 Helyszín: Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára 1014 Budapest (I. ker.), Bécsi kapu tér 2–4.

A DÍJ ÁTADÁSI ÜNNEPSÉGÉNEK PROGRAMJA 11.00–11.30

A Magyar Levéltárosok Egyesülete elnökének és a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgatójának köszöntője

DR. HOPPÁL PÉTER kultúráért felelős államtitkár úr köszöntője

A szakmai bizottság és a választmány döntésének ismertetése

Az Év Levéltára díjat átadja: Dr. Hoppál Péter államtitkár úr (EMMI Kultúráért Felelős Államtitkárság)

11.30–12.30 A DÍJAZOTT LEVÉLTÁR BEMUTATKOZÓ PROGRAMJA

A 2014. év díjazottja: MNL HAJDÚ-BIHAR MEGYEI LEVÉLTÁRA

A Nyitott Levéltárak 2014 országos programsorozat központi rendezvénye Az Év Levéltára díj átadása. A vándordíj egy kiemelkedő szakmai tevékenységet folytató levéltári intézmény elismerését szolgálja, mely évente kerül kiosztásra. A díjátadó rendezvény lehetőséget ad a győztes levéltári intézmény szakmai bemutatására, bemutatkozására. A díj elnyerésére kiírt pályázat pályaműveit az MLE elnöksége által felkért szakmai bizottság javaslata alapján az egyesület választmánya bírálta el.

● 2014. november 4.

Az Év Levéltári Kiadványa Díj átadása

2015. január 22.

„Nagy Háború” – Gazdaság és társadalom, emberi sorsok a világháborúban

Konferencia
Magyar Levéltárosok Egyesülete
● 2014. június 30 – június 31.
7100 Szekszárd, Babits Mihály Kulturális Központ